O projektu

Tento unikátní projekt horských chat (rodinných domů) v samotném srdci přírody Krušných hor v obci Horní Blatná vzdálené 24 km od lázeňského města Karlových Varů nabízí jedinečnou investici - možnost pořízení si moderní nemovitosti v horském prostředí (areál leží v nadmořské výšce 962 m), a to včetně vlastního pozemku velikosti 450m2 až 550m2 (viz. situační plánek). Pozemky leží v intravilánu obce a jsou prostřednictvím obecní komunikace celoročně přístupné.

 

Chaty budou postaveny při respektování památkové ochrany historického města Horní Blatná (historie se datuje od roku 1518, od roku 1532 bylo založeno horní město, ve kterém začala těžba železa a cínu), tak podmínek stanovených pro území Natura 2000 krajiny Krušných hor.  K prodeji je pouze pět horských chat, které svým majitelům nabídnou veškerý komfort 21. století a s ohledem na horské prostředí i výborné tepelně-izolační vlastnosti.

 

Všechny chaty budou napojeny na inženýrské sítě (vodovod, kanalizaci, elektřina) a budou vybaveny rozvody TV/SAT, internet. K podtržení horské romantiky budou chaty vytápěny kamny na dřevo nebo kombinovaně s elektrokotlem dle požadavku klienta.

 

Součástí rezidence bude také dětské hřiště a možnost vybudování soukromého či společného wellness.

 

Naprosto výjimečná poloha na kopci nad obcí zaručuje jeho obyvatelům klid, skvělé výhledy, soukromí a přímý kontakt s přírodou Krušných hor.

 

Stavební pozemky leží přímo u historického Blatenského vodního příkopu (rok 1540) a jen několik málo desítek metrů od významné chráněné přírodní památky a lokality Vlčí jáma. Krátkou procházkou lze pak dojít na Blatenský vrch (1.043 m.n), jednu z dominant Krušnohoří a který je součásti známe zimní běžecké Krušnohorské magistrály. V těsné blízko pozemků (cca 300 m) se též nachází romantický hornoblatenský rybník, který v létě poskytuje možnost vodních radovánek.

 

Lokalita je ideální i pro sportovně založené rodiny, které prakticky " přímo z domu" mohou sportovat, či se vydat na turistickou turu. Chaty leží téměř přímo na Krušnohorské magistrále, která v létě nabízí turistům i cyklistům krásy celého Krušnohoří a v zimě nabízí ideální vyžití pro příznivce bílé stopy.

 

Pro příznivce sjezdového lyžování se v blízkém okolí prakticky "za humny" nachází řada lyžařských areálů:

 

Ve vzdálenosti 9,6 km se rovněž nachází významný areál běžeckých sportů Johanngeorgenstadt, který je navštěvován zejména kvůli velké variabilitě běžeckých tras, jejich upravenosti, a to jak pro klasické tratě, tak tratě na bruslení. Areál je vybaven osvětleným oválným běžeckým stadionem.

 

Kromě již zmíněných možností sportovních aktivit jsou v létě k dispozici v těsné blízkosti dvě volejbalové a fotbalové hřiště, je zde možnost lezení na skály "Na strašidlech". Oblast je známa velkým výskytem hub a borůvek.

 

Pro děti se ve vzdálenosti 49 km nachází zábavný park Freizeitpark Plohn, který svými atrakcemi uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

 

V blízkém okolí je možnost celoročně navštívit krytý bazén se saunou a vířivkou. Těm náročnějším jsou se svými možnostmi k dispozici blízké Karlovy Vary.

Horské chaty Vlčí jámy s.r.o. ©
Branická 722/19, 147 00 Praha
IČ: 06992617
Tel.: +420 602 532 913

Vytvořil Webdesign Karlovy Vary

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací